Mustafa Varank: Dünya F-35’leri değil savaşan İHA’larımızı konuşacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 3’üncü Verimlilik ve Teknoloji Fuarı açılışında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin savaşan İnsansız Hava Aracı (İHA) teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri olduğuna dikkat çeken Mustafa Varank, “Biz savaşan İHA’larımızı piyasaya çıkardığımızda emin olun dünya F-35’leri değil Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA’ları konuşacak.” ifadelerini kullandı.

Bugün Türk mühendislerinin geliştirdiği Türk SİHA’ları Avrupa semalarında uçmak için gün saydığını dile getiren Varank, “Şu anda dünyada Türkiye’nin geliştirdiği insansız hava araçları teknolojileri konuşuluyor. Bana sürekli F-35 Programı ile düşüncelerim soruluyor. F-35 gerçekten başarılı bir uçak ama biz bunun muadilini TUSAŞ ile birlikte Milli Muharip Uçak projesiyle geliştiriyoruz.” dedi.

“Dünya, Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA’ları konuşacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank konuşmasında Türkiye’nin şu anda şu anda savaşan İHA teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri olduğunu vurgularken “Türkiye şu anda savaşan İHA teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri. İnşallah biz savaşan İHA’larımızı piyasaya çıkardığımızda emin olun dünya F-35’leri değil Türkiye’nin geliştirdiği savaşan İHA’ları konuşacak. Tüm bunları yapabilmek yalnızca kaynaklarla, imkanla, bütçeyle olmuyor. Biraz da yürekle, insanla ilgili. İşte bu nedenle, nitelikli beşeri sermayemize büyük önem veriyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.