NASA siber güvenlik açısından yetersiz kalıyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/2VX819fY1CMqCotOCZ6gCH” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Yeni bir rapora göre Amerikan uzay ajansı NASA, uzun zamandır süregelen siber güvenlik sorunlarını hedef alacak. Raporda NASA’nın karşılaştığı siber saldırıların, uzay ajansının önemli verilerinin sızdırılmasına sebep olmasına rağmen saldırıların yeni türler olmadığı belirtiliyor.

Softpedia News tarafından yapılan habere göre NASA ağlarına düzenlenen siber saldırılar NASA’ya ait önemli verilerin sızdırılmasına neden oluyor. NASA’nın siber saldırıları önleme, tespit etme ve baş etme yöntemlerinin yetersiz olduğu söyleniyor.

Ayrıca geçen 4 sene içerisinde kötü amaçlı yazılım (malware) ve oltalama (phishing) saldırı da dahil olmak üzere 6 bin siber saldırının gerçekleştiği belirtildi. Bunun yanında NASA’nın kurum içindeki bilgi enformasyon sistemlerinin yetkilendirilmesi ve değerlendirilmesine dair prosedürlerinin de tutarsız ve verimsiz olduğu belirtildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.