Netflix kılığında Paypal dolandırıcılığı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/4GVWEU5X2ZO6votbqUVcQa” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Siber güvenlik firması MailGuard, Netflix’ten gelen bir e-posta gibi görünen bir oltalama (phishing) saldırısı yapıldığını keşfetti. E-postada Netflix hesabının ödemesinde bir problem yaşandığı ve bu problemin çözülmesi için yapılması gereken işlemlerin yazdığı belirlendi.

Oltalama e-postalarla bilgileri çalıyorlar

Avustralya’da 11 milyon 900 bin civarında Netflix kullanıcısı olduğu belirtilirken, kullanıcıların banka ve Paypal ödeme sistemi bilgilerini vermeleri için kandırdığı aktarıldı.

E-posta incelendiğinde bir Netflix logosu ve e-posta tasarımı görülüyor. Bu sayfanın en altında da “ayrıntıların görüntülenmesi”adında bir bağlantı linki bulunuyor. Bu bağlantı linkine tıklandığında da Netflix’in giriş sayfasına oldukça benzeyen bir sayfa görülüyor. Bu giriş sayfasında girilen bilgiler de hackerların eline geçiyor. Bu sayfadan sonra da sahte ödeme ve faturalandırma ekranı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Burada da Paypal ve banka bilgileri ele geçiriliyor.

Kullanıcıların güvende olmak için gelen e-postaların kaynağını incelemesi gerekiyor. Eğer kullanıcı hesabıyla ilgili herhangi bir problem bulunmuyor ve e-postanın sahte olduğu düşünülüyorsa, e-postanın hemen silinmesi gerekiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.