Nijerya Donanması’nın yeni çıkarma gemisi suya indirildi

Nijerya, 2020 yılında korsanlar tarafından “en çok gemi mürettebatının kaçırıldığı bölge” olarak bilinen Gine Körfezi’ndeki donanma varlığını güçlendiriyor. 

Naval News’in haberine göre Nijerya Donanması için 2019 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Sharjah Liman’nda inşasına başlanan çıkarma gemisi LST 100 suya indirildi. LST 100’ün Nijerya Donanması’na dahil edilmesiyle, Gine Körfezi’nde devam eden güvenlik operasyonlarının hız kazanacağı belirtiliyor. Yeni çıkarma gemisinin deniz varlıklarının, kıta sahanlığının, ve deniz ticaret yollarının korunmasında da etkin bir rol oynaması bekleniyor. 

Hollandalı Deman Tersaneleri, dünya çapında 50’den fazla gemi inşa ve onarım tesisi işletmesinin yanı sıra, birçok çok uluslu gemi inşa şirketinin de ortaklılığını yürütürken, LST-100’ün 2022 yılı içerisinde teslim edilmesi bekleniyor. 

LST 100 Çıkarma Gemisi

100 metre uzunluğa ve 32 kişilik mürettebata sahip LST 100, kurtarma görevlerinde 450’ye kadar yolcu taşıyabilmektedir. 2 adet Caterpillar/Cat 3516 C sınıfı motor ve 4 adet Caterpillar C-18 jeneratör, gemiye güç vermektedir. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.