NSA, Siber Eğitim ve İnovasyon Merkezi için çalışıyor

Siber güvenlik alanında yapılan çalışmalar devam ediyor. ABD’nin önde gelen kuruluşları NSA (National Security Agency) ve NSA’ya bağlı olan National Cryptologic Museum, 70 bin metre kare üzerine kurulacak olan merkez için çalışıyor. Bu merkezde sınıflar, seminar odaları, bilgi transfe, akademi, hükümet ve iş bölümleri faaliyette olacak. Ulusal çapta gündeme alınacak olan siber güvenlik gelişmeleri bu merkezde olacak.

Siber güvenlik için özel çalışma

Ayrıca yapılan çalışmalarda şeffaflık kendisini gösterecek. Binanın tasarımı itibariyle büyük açık alanlar, camlı sınıflar vb. etkenler kendisini gösterecek. Böylelikle merkezin bol güneşli ve ferah yapı kazanması amaçlanıyor.

1993’te NSA’ya bağlı olarak kurulan National Cryptlogic Museum, kriptoloji alanında yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

NSA yeni merkezle birlikte akademik ve iş alanındaki çalışmaların bir araya gelmesini, teknik anlamda bilgi birikimin artmasını hedefliyor. Bununla birlikte sektörde gelişen işe alımlar da burada kendisini gösterecek.

NSA’da direktör olarak görev alan Natalie Laing yaptığı açıklamada NSA’nın özel ve resmi ortaklarıyla çalışmasının daha iyi hale gelmesinin sağlanacağını bildirdi. CCEI’ın de bu çalışmalarda önemli rol oynayacağı belirtildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.