Orbit, Euclid Systems’i satın aldı

Orbit Systems, bünyesine bir şirketi daha katarak büyümeye devam ediyor.

Israel Defense’in haberine göre hava, deniz SATCOM terminalleri, yer istasyonu sistemleri ve havadan ses yönetim sistemleri üreticisi olan Orbit Communications Systems, askeri akıllı, küçük ve hafif konumlayıcılar ve izleme sistemlerinde uzmanlaşmış Euclid Systems Engineering’i satın aldı.

Orbit’ten yapılan açıklamada satın alımla ilgili olarak, ”Orbit’in şu anda müşterilerine sunduğu ürün portföyünü genişletme ve tamamlama planlarının bir parçası olarak satın alım gerçekleşti. Şirkette bugün mevcut olan faaliyetler ve yetenekler ile Euclid’in mevcut ve gelecekteki faaliyetleri arasındaki sinerjiyi en üst düzeye çıkarmak için yatırım yapmayı amaçlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Orbit CEO’su Daniel Eshchar ise konu ile ilgili olarak, ”Bu işlem, şirketin temel alanlarında hem organik hem de inorganik büyüme stratejisiyle uyumludur ve ürün portföyümüzü ve çözümlerimizi aşağıdakiler gibi hassas, küçük ve hafif konumlandırıcı sistemleri gerektiren ek içerik dünyalarına genişletmektedir.” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.