Oshkosh’tan 591 milyon dolarlık JLTV sözleşmesi

Oshkosh Defence’in üreteceği JLTV’ler, ABD Deniz Piyadeleri, ABD Hava Kuvvetleri, ABD Donanması ve NATO, Brezilya, Litvanya, Karadağ ve Slovenya gibi müttefik ülkeler tarafından kullanılacak.

Israel Defence’in haberine göre 591.6 milyon dolar değerindeki sözleşmeye göre Oshkosh Defence, 1669 adet  hafif taktik araç (JLTV), 868 treyler, belirsiz sayıda araç dışı kullanımın kiti teslim edecek.

Oshkosh Defense Genel Müdürü George Mansfield şirketin bu alandaki tecrübesine vurgu yaparak, ”Ekibimiz, gelecek çatışamlardaki sert taleplere dayanabilecek çok yönlü bir platform geliştirmekten gurur duyuyor. Oshkosh’un geniş taktik tekerlekli araç tecrübesi, her yeni araçla katlanarak büyüyor.” ifadelerini kullandı. 

Temmuz ayında Oshkosh JLTV taktik aracına entegre edilmiş iki adet SPIKE NLOS füzesi, uzun menzilde bulunan görüş ötesi deniz hedefine yönelik başarılı atışlar gerçekleştirmişti.

Ekim ayında ise Oshkosh Defence, JLTV zırhlı aracını Washington’ta gerçekleşen AUSA 2021 Fuarı’nda SPIKE NLOS füzesi entegre edilmiş silah istasyonu ile beraber tanıtmıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.