İsteğe bağlı olarak amfibik tipte üretilen ve ihtiyaç duyulan farklı görevlere kusursuz uyum sağlayabilen COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile ilgili, üretici şirket OTOKAR tarafından sosyal medya üzerinden paylaşım yapıldı.

OTOKAR resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “COBRA aracı temel alınarak geliştirilen COBRA II, yüksek koruma ve taşıma seviyesi ile öne çıkıyor. En zorlu arazi ve iklim koşullarında yüksek performans sağlayan COBRA II, isteğe bağlı olarak amfibik tipte üretiliyor ve ihtiyaç duyulan farklı görevlere kusursuz uyum sağlıyor.” ifadelerine yer verildi.

HIZIRREİS suya indirildi HIZIRREİS suya indirildi

COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç müttefik ülke ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ileriye dönük gereksinimleri doğrultusunda geliştirildi. Üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platform olarak öne çıkıyor.

Üstün Koruma

Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunuyor. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevde yer alabiliyor.

Modüler Yapı

COBRA II modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, kara gözetleme radar, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigurasyonlarına ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabiliyor ve isteğe bağlı olarak amfibik seçeneği ile sunuluyor.