Pakistan ile savunma adımları ivme kazanıyor

Pakistan MİLGEM Projesi’nin üçüncü gemisi Badr’ın denize indirilme töreni için Pakistan’a giden Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, tören sonrası Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile bir araya gelerek ikili görüşme gerçekleştirdi.

Akar ve Şahbaz, görüşmelerinde bölgesel savunma ve güvenlik konularını ele alırken savunma sanayiinde iş birliğini de masaya yatırdı.

Görüşme Millî Savunma Bakanlığı’nın resmî Twitter hesabı üzerinden de paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, “Milî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüşmesinde; ikili, bölgesel savunma ve güvenlik konuları ele alınarak savunma sanayisinde iş birliği konularına değinildi.” ifadelerine yer verildi.

Görüşmede Bakan Akar tarafından Türkiye ve Pakistan arasındaki derin bağlarla, iki ülke halklarının kederde ve kıvançta bir ve beraber olduğuna vurgu yapıldı.

Türkiye’nin Keşmir konusundaki desteğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından her vesileyle dile getirildiğini ifade eden Akar, Türkiye ve Pakistan arasında askerî iş birliğinin daha da artırılmasının önemine değindi.

Görüşmede, Pakistan Savunma Üretim Bakanı Muhammed Israr Tareen ile Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul da yer aldı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.