Pakistanlı haber kaynakları Çarşamba günü Pakistan Hava Kuvvetleri tarafından JF-17 savaş jetlerinin “Block 3” versiyonunun üretimine başlandığını bildirdi. JF-17 Block 3 savaş jetleri Çin’deki ilk uçuşunu 2019 yılında gerçekleştirmişti.

ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı

Indian Defense tarafından yapılan habere göre Çin’in yardımları ile yapılmakta olan Pakistan’ın JF-17 savaş jetlerinin aktif faz dizinli radara sahip olması bekleniyor.

Pakistan Hava Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamalarda, JF-17 Block 3 savaş jetlerinin Pakistan için önemli bir adım olduğu ifade edildi. Pakistan Hava Kuvvetleri ayrıca Pakistan’ın ilk 4.5’uncu nesil savaş jeti olarak değerlendirilen JF-17 uçaklarının muharebe esnasında test edildiğini ve JF-17’nin 2019 yılındaki bir olayda Hindistan’a ait bir MiG-21 savaş jetini düşürdüğünü iddia etti.

2009 yılından itibaren Pakistan Hava Kuvvetleri için 100’ün üzerinde JF-17 Block 1 ve Block 2 üretildi. Bazı medya kuruluşlarının iddialarına göre ise Pakistan Hava Kuvvetleri 50’nin üzerinde JF-17 Block 3 satın alacak.