Pakistan JF-17 Block 3’ün üretimine başladı

Pakistanlı haber kaynakları Çarşamba günü Pakistan Hava Kuvvetleri tarafından JF-17 savaş jetlerinin “Block 3” versiyonunun üretimine başlandığını bildirdi. JF-17 Block 3 savaş jetleri Çin’deki ilk uçuşunu 2019 yılında gerçekleştirmişti.

Indian Defense tarafından yapılan habere göre Çin’in yardımları ile yapılmakta olan Pakistan’ın JF-17 savaş jetlerinin aktif faz dizinli radara sahip olması bekleniyor.

Pakistan Hava Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamalarda, JF-17 Block 3 savaş jetlerinin Pakistan için önemli bir adım olduğu ifade edildi. Pakistan Hava Kuvvetleri ayrıca Pakistan’ın ilk 4.5’uncu nesil savaş jeti olarak değerlendirilen JF-17 uçaklarının muharebe esnasında test edildiğini ve JF-17’nin 2019 yılındaki bir olayda Hindistan’a ait bir MiG-21 savaş jetini düşürdüğünü iddia etti.

2009 yılından itibaren Pakistan Hava Kuvvetleri için 100’ün üzerinde JF-17 Block 1 ve Block 2 üretildi. Bazı medya kuruluşlarının iddialarına göre ise Pakistan Hava Kuvvetleri 50’nin üzerinde JF-17 Block 3 satın alacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.