Pentagon, Savunma Sanayii sektörünü yalnız bırakmadı

National Defense Magazine tarafından aktarıldığı üzere; ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı bir birimde (Defense for Acquisition and Sustainment) Müsteşar Yardımcısı olan Alan Shaffer, Pentagon’un pandemi sürecinde ABD Savunma Sanayisine sunduğu imkanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Pentagon sayesinde şirketlerimiz batmadı”
Shaffer’a göre pandemi sürecinde ABD’de Savunma Sözleşmesi Yönetim Ajansı (Defense Contract Management Agency) ve Savunma Lojistik Ajansı (Defense Logistics Agency) tarafından takip edilen savunma sanayi şirketlerinden 630’u kapalıydı. Şu anda ise bu sayı 31’e düştü. Bu doğrultuda Shaffer şirketlerin batmamasında Pentagon’un etkisinin büyük olduğunu iddia etti. Ona göre, tedarikçilere yapılan ödemeler firmaların etkin halde kalmalarını sağladı. 

3,65 milyar dolarlık anlaşmalar yapıldı
Shaffer, mart ayının başında Pentagon’un endüstriye yardım etmek için anlaşmalar yaptığını ve bu anlaşmaların değerinin 3,65 milyar dolar olduğunu vurguladı. Öte yandan Shaffer’a göre diğer yardımlar da göz önüne alındığında bu miktar 4,5 milyar dolara yakın bir değeri bulmaktadır. Ancak Shaffer sektörün tamamen normale dönmediğini ve havacılık sektörünün normale dönmesi için iki veya üç yıla ihtiyaç duyulduğunu da belirtti.
Ayrıca Pentagon’un savunma sanayi ara basamak tedarikçilerine aktarmak üzere bir sonraki teşvik paketine 10 milyar dolar daha eklemek için Bütçe ve Yönetim Ofisi ile birlikte çalıştığı iddia ediliyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.