Birçok ülkeden talep gören milli S/İHA'ların teslimatları aralıksız sürüyor.

Türkiye ile Polonya arasında Mayıs 2021'de imzalanan anlaşma kapsamında 3'üncü sistem Bayraktar TB2 S/İHA'nın teslimatı gerçekleştirildi.

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Błaszczak, X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımda, "Polonya'nın güvenliğini arttırıyoruz. Daha fazla Bayraktar S/İHA'sı Mirosławiec'teki 12'inci İnsansız Hava Aracı Üssü'nde halihazırda test ediliyor. Bugün üçüncü insansız hava aracı setinin teslimini tamamladık!" ifadelerini kullandı.

Polonya Savunma Bakanlığı'nın Mayıs 2021'de imzalanan anlaşma kapsamında BAYKAR'a 4 sistem Bayraktar TB2 S/İHA sistemi (24 hava aracı) siparişi bulunuyor olup ilk 2 sistem S/İHA ve beraberindeki sistemler, 2023 yılı içerisinde Polonya'ya teslim edilmişti.

FpA7gmFXEAAK5Bw

Polonya'nın Bayraktar TB2 S/İHA tedariki

Suriye, Libya, Karabağ ve özellikle Ukrayna'da gerçekleştirdiği başarılı görevlere adını tüm dünyaya duyuran Bayraktar TB2 S/İHA, Avrupa Birliği ve NATO ülkeleri dahil olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından oldukça ilgi duyuyor.

Bu kapsamda, ordusunu kapsamlı bir modernizasyondan geçiren Polonya da Bayraktar TB2'ye ilgi duyan ülkelerden birisi oldu.

Bu kapsamda Mayıs 2021'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Polonya Cumhurbaşkanı Duda, Bayraktar TB2 S/İHA'ların Polonya'ya tedariki için bir sözleşme imzalamış olup Polonya, Bayraktar TB2 tedarik eden ilk AB ve NATO ülkesi olarak kayıtlara geçmişti.

ABD'den Suudi Arabistan için SIGINT uçağı hamlesi ABD'den Suudi Arabistan için SIGINT uçağı hamlesi

zDGk9kuTURBXy8xOWFhNDUwYi05ZmU0LTQwMzMtODVhZi1hNWM4NmZiYmI5YzYuanBlZ5GVAs0DNADDw94AAaEwAQ

İmzalanan sözleşme kapsamında Polonya Savunma Bakanlığı, BAYKAR'a 4 sistem Bayraktar TB2 S/İHA sistemi (24 hava aracı) vermişti.

Polonya'nın ihtiyaçları gözetilerek üretilecek Bayraktar TB2 S/İHA'lar, Roketsan üretimi MAM-C ve MAM-L Mini Akıllı Mühimmatları taşıyacak.