ABD Hava Kuvvetleri elektronik harp yeteneğini artırıyor ABD Hava Kuvvetleri elektronik harp yeteneğini artırıyor

Devam eden Rusya-Ukrayna savaşında muharebe sahasında ağır kayıplar veren Rusya, nükleer tehdidine devam ediyor.

Müzakere masasında kesin sonuçların çıkmaması ve Batılı ülkelerin askeri desteği ile Ukrayna’nın sahada başarılı sonuçlar alması Rusya’yı alternatif yollara itiyor.

İngiliz basını, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in nükleer denizaltı Belgorod'u "Kıyamaet Silahı" Poseidon'u test etmesi için Kara Deniz'e gönderdiğini yazdı.

Yeni Şafak’ın haberine göre, yaklaşık 500 metre büyüklüğünde bir nükleer tsunami yaratabilecek Poseidon'un test edilmesine karşı NATO da alarma geçti. İtalyan basını, NATO'nun müttefiklerini "Kıyamet Silahı"na karşı uyardığını yazdı.

Rusya’nın Kutup Dairesi'ndeki ana üssünde bulunan ve sonrasında gözden kaybolan Belgorod, Poseidon nükleer bombasını test etmek üzere Kuzey buz denizinin Rusya'nın kuzeydoğusunda yer alan bölgesine doğru (Kara Denizi) yola çıkmış olabileceği ifade edildi.

Belgorod'un taşıdığı "Kıyamet Silahı" Poseidon, kıyı şehirlerini radyasyona maruz bırakmak üzere tasarlanmış yaklaşık 500 metre boyutunda bir nükleer tsunamiyi tetiklemeye yetecek bir güce sahip olmasıyla bilinen bir insansız hava aracı. Poseidon'un patlamadan önce su altında büyük mesafeler kat edebileceği söyleniyor.