Rafael geleceğin piyade konseptini geliştiriyor

Piyade birlikleri modern savaş ortamına hazırlanıyor.

Janes’in haberine göre İsrail merkezli Rafael şirketi ve İsrail Savunma Bakanlığı ortak bir şekilde piyade birliklerinin modern savaş ortamına uyum sağlayabilmesi için çalışmalar yürütüyor. Çalışmaların odağını ise piyadelerin savaş alanında, ortak bir ağ üzerinden düşman hedeflerini hızlıca tespit edebilmesine, dost birliklerle güçlü bir koordinasyon sağlamaya ve aktif bir durumsal farkındalık kazandırmaya yönelik olduğu belirtildi. 

İsrail Savunma Bakanlığı’ndan Tuğgeneral Shmulik Olanski konuyla ilgili olarak, ”Çalışmalarımız savaş alanında piyade birliklerine optimal durumsal farkındalık (SA), optimal ölümcüllük ve hayatta kalma yeteneği kazanmasına, askerin daha taarruzi faaliyetlerde bulunabilmesine imkan sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Rafel ve İsrail Savunma Bakanlığı (IDF) ayrıca ”Fire Weawer” sistemi ile piyadelerin türüne, konumuna ve mühimmat durumuna göre en uygun düşman hedefini bulabilecek bir arayüz geliştiriyor. Bu arayüz piyade ile ilgili bütün operasyonel verileri ve dost-düşman kuvvetlerinin konumunu arttırılmış gerçeklik (AR) kullanan ”akıllı” bir dürbüne aktararak piyadenin kullanımına sunacak.

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.