Rafael, İsrailli siber şirketlerle konsorsiyum kurdu

Dünya çapında siber saldırıların artış göstermesi, ülkeleri ve özel şirketleri yakın çalışmaya zorluyor.

Israel Defence’in haberine göre İsrail Ulusal Siber Acil Müdahale Ekibi’nin (CERT) ana yüklenicisi konumunda olan Rafael Advanced Defence Systems, Salı günü yaptığı açıklamada, İsrail’in önde gelen siber güvenlik şirketleri ile ”İsrail Operasyonel Teknolojiler Siber Konsorsiyumu’nun” kurulduğunu açıkladı. Buna göre yeni oluşturulan konsorsiyum operasyonel teknoloji çözümleri sağlayarak ulusal düzeydeki ulaşım, petrol, gaz, imalat, su ve kanalizasyon gibi kritik altyapıları koruyarak siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak.

Rafael’in Hava ve C4ISR Sistemleri Bölümü’nde İş Geliştirme, Pazarlama ve Strateji Başkan Yardımcısı olan Gideon Weiss, ”Yeni konsorsiyum, İsrail’in küresel siber operasyonlarda lider olmasını sağlayacak. Konsorsiyum, ”siber ulus” olarak biliyor ve küresel ölçekte önemli bir pazar payına sahip olan İsrail’in bu alandaki öncülüğünü pekiştirecek. Rafael ve İsrailli şirketlerden oluşan konsorsiyum, siber pazardaki payımızı arttırmanın yanı sıra, sektördeki ortaklarlarımızla ekip olma yeteneğimizi güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü (INCD) Ekonomi ve Büyüme Direktörü Roi Yarom ise İsrail’in siber alandaki deneyimine vurgu yaparak, ”Kritik Siber Altyapıyı (CCI) koruma rolümüzün bir parçası olarak güçlerimizi birleştirdik. İsrail’in bu alandaki bilgi birikimi ve deneyimi, konsorsiyumun en önemli değeri olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Konsorsiyumda Rafael, IEC, Tashan, Waterfall Security, Trapx, MobileGroup, Radiflow, CyberPro, XMCyber, Cervello ve Cynerio yer alacak. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.