Rafael, yazılım tanımlı yeni radyosunu tanıttı

Rafael son dönemde askeri iletişim sistemlerine yönelik yatırımları ve satışları ile ön plana çıkıyor.

Rafael, BNET NANO’nun Çok Kanallı Alım (MCR) teknolojisine, veri hızları ve kullanıcı sayısı açısından yüksek ağ kapasitesine, minimum gecikmeye ve savaş alanında yüksek kapasiteye sahip olduğunu belirtti.

Israel Defense’in haberine göre BNET NANO radyo, GPS’in tercih edilmediği veya kullanılmadığı günümüzün savaş alanlarında sıkça kullanılacak. Ayrıca BNET’in, spektrum girişimini algılayabileceği ve yoğun ağ ortamlarında bir LPI/LPD cihazı olarak çalışabileceği vurgulandı.

Rafael Haziran ayında Asya’daki bir ülkenin hava kuvvetleri için BNET-AR askeri iletişim sistemi satışı gerçekleştirdi. Tedarik edilen sistemler savaş uçaklarına, helikopterlere ve yer kontrol istasyonlarına entegre edilecek

Rafael’in C3I müdürlüğü başkanı Yoav Wermuth, ”Bu yeni sözleşme ile sattığımız iletişim sistemleri, çevik olması, hızlı konuşlandırmaya izin vermesi, yüksek düzeyde ölçeklenebilir olması ve tehditler karşısında sağlam kalması sayesinde, müşterilerimizin isteklerini tam olarak karşılayacaktır. Sistemlerimiz sürekli karıştırma ve siber saldırılar altında dahi sorunsuz olarak çalışmaktadır.” ifadelerini kullanmıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.