Rafael yeni siber çözümlemelerini tanıttı

Rafael, Cyber Dome ve Scada Dome gibi siber savunma ürünlerinin yanı sıra yeni sistemler de geliştiriyor.

Israel Defense’in haberine göre İsrail merkezli Rafael, Paris’te düzenlenen Milipol 2021 Fuarı’nda, Siber Durum Farkındalığı (SA) ve Siber Yönetim Sistemi (CyMng) çözümlemelerini tanıttı.

Şirkete göre Siber Durum Farkındalığı (SA), mevcut siber tehditlerin belirlenmesinin yanı sıra birden fazla altyapı ağından (havaalanları, demiryolları, limanlar ve BT ve OT operasyon ağları) bilgi toplamak için tasarlandı. SA, tehditleri zaman içinde tespit edip, sektöre (sağlık, enerji, ulaşım, finans) ve tehdide (kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı, hizmet reddi vb.) göre sınıflandırabilir. Ayrıca sistemin kullanıcıya siber uzaydaki gelişmeleri anlık olarak aktarabildiği vurgulandı.

Siber Yönetim Sistemi (CyMng) ise otomatikleştirilmiş reaktif ve proaktif bilgi toplama ve olaya müdahale süreçlerine izin verdiği için Siber Durum Farkındalığı’nın (SA) doğal bir tamamlayıcı konumda.

Haziran ayında İsrail Ulusal Siber Acil Müdahale Ekibi’nin (CERT) ana yüklenicisi konumunda olan Rafael, İsrail’in önde gelen siber güvenlik şirketleri ile ”İsrail Operasyonel Teknolojiler Siber Konsorsiyumu’nun” kurulduğunu duyurmuştu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.