Raytheon, siber güvenlik için ‘sanallaştırılmış test çözümü’ başlattı

Şirketin başkan yardımcısı John DeSimone, “Kuruluşların karşı karşıya kaldığı siber tehditlerin karmaşıklığı artmaya devam ediyor ve bu görevlere yönelik tehditleri değerlendirmek veya azaltmak için daha gelişmiş çözümler talep ediyor” dedi. 

DejaVM, gerçek platformda mümkün olmayan gelişmiş hata ayıklama yetenekleri sağlayarak herhangi bir sistemi sanallaştırmak için kullanılabilecek bir altyapı sağlar. Sistem içerisindeki herhangi bir kodda hata ayıklanabilir, hafıza değiştirilebilir ve nerede olursa olsun güvenlik açıkları tespit edilebilir.

Siber Suç ve Savunma Uzmanları CODEX başkan yardımcısı Teresa Shea, “Uzmanlardan oluşan ekibimiz, müşterilerin siber güvenlik açıklarını düşmanlarımız tarafından sömürülmeden önce tanımlamak ve azaltmak için kritik ağ sistemlerini taklit etmelerini sağlamak için DejaVM’yi başlatmak için yorulmadan çalıştı. Artık sanal siber tehdit azaltma ortamları, işimizin ve hayatımızın güvendiği sistemleri korumak için her zamankinden daha fazla kritik öneme sahip.” dedi

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.