Roketsan, EDEX ile Mısır’a açılıyor

Roket, füze ve mühimmat alanlarında Türkiye’nin dünya çapındaki en önemli oyuncusu olan Roketsan, Türkiye’nin Akdeniz’deki köklü komşusu Mısır ile savunma sanayi alanındaki ilişkilerini geliştirmek için EDEX fuarına (Egypt Defence Expo) katılıyor.

Roketsan, bu fuar aracılığıyla Türkiye ve Mısır arasındaki savunma sanayi köprülerinin kurulmasında önemli roller almayı hedefliyor.

Uluslararası alanda 400’ün üzerinde firmayı ve 30 binin üzerinden katılımcıyı ağırlayan EDEX’23 başladı. Afrika bölgesinin en büyük savunma ithalatçılarından biri olan Mısır’da, 4-7 Aralık tarihleri arasında 3’üncüsü düzenlenen EDEX, Türk savunma sanayisi için önemli fırsatlar barındırıyor.

Roketsan da geniş ürün yelpazesi ve deneyimli kadrosuyla güçlü bir katılım sağladığı EDEX’te önemli ihracat başarılarına imza atmayı hedefliyor.

Roketsan önemli ticari görüşmeler yapacağı bu fuarda aynı zamanda son teknoloji ürünlerini sergiliyor.

Firma EDEX’23’te; TRLG-230 Füzesini, Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T’yi, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi L-UMTAS’ı, Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS’ı, KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Silahını ve ATMACA Gemisavar Füzesini katılımcıların bilgisine sunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.