Mart ayının başlarında Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmet, KAPLAN Füze Sistemi’nin Haziran 2021’e dek Bangladeş ordusunun kullanımına sunulacağını açıklamıştı.

Bangladeşli sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflarda ROKETSAN üretimi, TRG-300 KAPLAN füze sisteminin fırlatma aracı, komuta aracı ve füze yükleme aracı görüldü. ROKETSAN ve Bangladeş Ordusu arasında toplam 3 batarya ve 18 fırlatma aracının 60 milyon dolar karşılığında teslim edilmesi için sözleşme imzalanmıştı. Bu kapsamda Nisan ayından bu yana TRG-300 Kaplan eğitimleri içinTürkiye'de bulunan 41 Bangladeşli asker, eğitimlerini tamamlayarak Bangladeş’e dönmüştü.

2 Haziran'da, Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Shaheen Iqbal ve beraberindeki heyet, Savunma Sanayii Başkanlığı'nı ziyaret ederek, SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile görüşme gerçekleştirmişti.

3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı 3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı

Bangladeş’ten önce de Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edilen KAPLAN füzeleri, ihracat performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.