ROKETSAN’ın TRG-300 KAPLAN Füzesi Bangladeş’te

Mart ayının başlarında Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmet, KAPLAN Füze Sistemi’nin Haziran 2021’e dek Bangladeş ordusunun kullanımına sunulacağını açıklamıştı.

Bangladeşli sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflarda ROKETSAN üretimi, TRG-300 KAPLAN füze sisteminin fırlatma aracı, komuta aracı ve füze yükleme aracı görüldü. ROKETSAN ve Bangladeş Ordusu arasında toplam 3 batarya ve 18 fırlatma aracının 60 milyon dolar karşılığında teslim edilmesi için sözleşme imzalanmıştı. Bu kapsamda Nisan ayından bu yana TRG-300 Kaplan eğitimleri içinTürkiye’de bulunan 41 Bangladeşli asker, eğitimlerini tamamlayarak Bangladeş’e dönmüştü.

2 Haziran’da, Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Shaheen Iqbal ve beraberindeki heyet, Savunma Sanayii Başkanlığı’nı ziyaret ederek, SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile görüşme gerçekleştirmişti.

Bangladeş’ten önce de Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından tercih edilen KAPLAN füzeleri, ihracat performansıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.