Rus federal ajansları siber saldırıya uğradı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/1Fz8Yzda6METKd8RleXkmq” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Rusya tarafından hazırlanan bir rapor, Rus federal ajanslarına dijital espiyonaj düzenlendiğini belirtiyor. Rusya hazırladığı raporda, hedefi oldukları dijital espiyonajın şimdiye kadar benzerinin görülmemiş bir espiyonaj saldırısı olduğunu belirtti.

Channel News Asia tarafından yapılan habere göre Rus federal ajanslarını hedef alan saldırganların sofistike yöntemler kullanmış olmasından dolayı saldırganları yabancı bir devletin desteklediği düşünülüyor ancak saldırının kimin tarafından düzenlendiği bilinmiyor.

2020 yılında gerçekleştirilen siber saldırıya ait Rus devleti destekli rapor Rusya medyasında beklenen dikkati çekmediği ve eğer Rusya bu rapor ile yabancı istihbarat ajanslarına bir mesaj vermek istiyorsa bu mesajın istenen etkiyi oluşturmadığı söyleniyor.

Rusya’nın hazırladığı bir raporda saldırganların Yandex ve Mail.ru gibi büyük Rus teknoloji firmalarının bulut depolama imkanlarını kullanarak verileri sızdırdığını belirtiliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.