Rus hacker’lar, Amerikan savcıların e-posta hesaplarına erişti

ABD Adalet Bakanlığı’nın 30 Temmuz 2021 tarihinde yaptığı bir açıklamada, bazı önde gelen federal savcılara ait e-posta hesaplarına Rus hacker’lar tarafından sızıldığı bildirildi.

AP News tarafından yapılan habere göre federal savcıların e-posta hesaplarına giriş yapan Rus hacker’ların SolarWinds saldırısı ile ilişkili olduğu kaydedildi.

New York’ta bulunan dört ABD Başsavcılık Dairesi çalışanlarına ait Microsoft e-posta hesaplarının yüzde 80’ine Rus hacker’lar tarafından erişildi. 27 Başsavcılık Dairesi içerisinde ise en az bir çalışanın e-posta hesabına Rus hacker’lar tarafından erişilmiş olduğu aktarıldı.

ABD Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Rus hacker’ların Amerikan Başsavcılık Dairesi çalışanlarına ait e-posta hesaplarına 7 Mayıs ve 27 Aralık 2020 tarihleri arasında eriştiği verilen bilgiler arasında yer aldı.

SolarWinds saldırısının ise 2020 Aralık ayının ortasında tespit edilmiş ve medyaya yansımış olması nedeniyle Rus saldırganların e-posta hesaplarına erişebildiği tarihlerin önemli olduğu ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada e-posta hesapları nedeniyle ne tür bilgilerin sızmış olduğu hakkında bilgi verilmediği belirtildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.