RaHDit (Kötü Rus 'hacker'lar) grubunun bilgisayar korsanları, Nemezida sitesinde Ukrayna siber birliklerinde görevli 70’in üzerinde personelin bilgisini paylaştı.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre RaHDit'in Telegram kanalından yapılan açıklamada, “Ukrayna siber birliklerinin seçkinleriyle tanışın. 404 kolluk kuvvetleri arasında düzenli CTF (‘Bayrağı Yakala’) yarışmalarına katılan tam zamanlı kadrolu bilgisayar korsanları.” ifadelerine yer verildi. 

Hackers Unveil Data on Over 70 Ukrainians Involved in Cyberoperations

Yayınlanan verilerin Ukrayna Savunma Bakanlığı, Ulusal Muhafızlar, bilgi savunucuları yetiştiren eğitim kurumları ve Ukrayna Güvenlik Servisi’nden (SBU) profesyonel bilgisayar korsanlarına ait olduğu açıklandı.

Grup açıklamasında, “Bu kişiler, IT ordusunun ve diğer ayak takımının iplerini çeken, onlara nereye girileceğini ve düğmelere ne zaman basılacağını gösterenlerdir. Fakat onlar bile sadece dekor. Yarın Ukrayna siber soytarılığının gerçek orkestra şeflerinin yüzlerini göstereceğiz.” dedi.

Siber Bilişim Dağıtım ve Ozztech Teknoloji Arasında İş Birliği Siber Bilişim Dağıtım ve Ozztech Teknoloji Arasında İş Birliği

RaHDit ayrıca, NATO'nun 100'den fazla askerî personeli, Baltıklar ve Ukrayna'daki siber merkezlere hizmet ve tavsiye sağlayan kişilerin de verilerini yayınladı.