Rus robot köpeğin Çin oyuncağı olduğu iddiası

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/f2NfkNF0V3Y” title=”YouTube video player” width=”560″]

Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Uluslararası Askeri Teknolojiler Fuarı’nda çok konuşulan M-81 isimli robot köpek hakkında skandal iddialar ileri sürüldü.

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 2022 Uluslararası Askeri Teknolojiler Fuarı’nda tanıtılan Rusya’ya ait M-81 isimli robot köpeğin oyuncak olduğu iddia ediliyor.

İddianın sahibi “The Insider” adlı haber sitesi. The Insider; ninjaya benzemesiyle sosyal medyada viral olan ve roketatar ve tanksavarların yanı sıra cephane ve askeri malzeme taşıyabildiği iddia edilen robotun Çin üretimi bir oyuncak olduğunu ileri sürdü.

Haberin devamında robotun, maksimum 3 kg taşıma kapasitesine sahip olduğu ve ancak boş bir roketatarı taşıyabileceği kaydedildi.

Rus haber ajansı RIA Novosti ise Rus şirketince tasarlanan robot köpeğin; savaşta devriye gezme, tıbbi yardım götürme, nişan alıp ateş etme amaçlarıyla kullanılabileceğini bildirmişti.
 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.