Havacılık dünyasına yenilik, askeri savunmaya strateji getiren 'drone’lar düzenlenen yarışmalarla performans sergileme fırsatı yakalıyor.

Ukrayna’daki savaş zemininde ve Batı’nın nükleer anlaşma üzerinde İran'a baskı uygulamasıyla yakınlaşan İran ve Rusya ittifakı artarak devam ediyor.

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun havacılık bölümü İran’ın Kaşan kentinde “Falcon Hunting” adlı drone yarışması düzenliyor. Yarışmaya İran ile stratejik müttefiklik kuran Rusya, Beyaz Rusya ve Ermenistan katılıyor. 28 Ağustos’a kadar sürmesi beklenen yarışmaya 70’ten fazla askeri personel katılım sağlıyor.

Blitz Teknoloji’den Mantis i45’e rakip elektro optik sistemi Blitz Teknoloji’den Mantis i45’e rakip elektro optik sistemi

İran insansız hava araçları

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun havacılık bölümü yetkilisi Ali Balabi, Falcon Huting yarışmasının dört ulus arasında bir barış ve dostluk mesajı ilettiğini, bu etkinliğin askeri insansız hava araçlarının kullanımına yönelik etkili bir fikir alışverişini kolaylaştıracağını da söyledi.