Rusya, İran ve Ermenistan drone turnuvasında

[wpcc-iframe allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen=”” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/NPIl3Je4B-Y” title=”YouTube video player” width=”560″]

Havacılık dünyasına yenilik, askeri savunmaya strateji getiren ‘drone’lar düzenlenen yarışmalarla performans sergileme fırsatı yakalıyor.

Ukrayna’daki savaş zemininde ve Batı’nın nükleer anlaşma üzerinde İran’a baskı uygulamasıyla yakınlaşan İran ve Rusya ittifakı artarak devam ediyor.

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun havacılık bölümü İran’ın Kaşan kentinde “Falcon Hunting” adlı drone yarışması düzenliyor. Yarışmaya İran ile stratejik müttefiklik kuran Rusya, Beyaz Rusya ve Ermenistan katılıyor. 28 Ağustos’a kadar sürmesi beklenen yarışmaya 70’ten fazla askeri personel katılım sağlıyor.

İran insansız hava araçları

İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun havacılık bölümü yetkilisi Ali Balabi, Falcon Huting yarışmasının dört ulus arasında bir barış ve dostluk mesajı ilettiğini, bu etkinliğin askeri insansız hava araçlarının kullanımına yönelik etkili bir fikir alışverişini kolaylaştıracağını da söyledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.