Rusya, savaş uçakları için altıncı nesil motor üzerinde çalışmalara başlıyor

Rusya, geleceğin muharip hava araçlarında kullanılması planlanan altıncı nesil motor programı için Ar-Ge sürecini başlatıyor.

Indian Defence News’in haberinde, devlet teknoloji kurumu ROSTEC’in bir parçası olan Russia’s United Engine Corporation tarafından savaş uçakları için 6. Nesil motor çalışmalarına yönelik Ar-Ge faaliyetlerinin başlatıldığı ifade edildi.

United Engine Corporation’da proje yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı Mikhail Remizov, “Artık umut vadeden birkaç alanda çalışmalar başlıyor: Altıncı nesil motor teknolojisi, bütünleşik güç sistemi ve elektrikli motor teknolojisi. Altıncı nesil motor teknolojisi ile ilgili Ar-Ge faaliyetleri, United Engine Corporation’ın uzun vadeli çalışma programı ve devlet program finansmanı başvurularımıza dahil edildi.” dedi.

Başkan yardımcısı, altıncı nesil motorun geliştirme çalışmalarında hükümet kararı ve devlet finansmanının gerekeceğini söyledi.

Rusya halihazırda beşinci nesil motorların geliştirme sürecine devam etmekte. Bu motorlar Su-57 beşinci nesil savaş uçağı için “Item 30” ve geniş harekât yarı çapına sahip bombardıman uçağı için “Item RF” olarak biliniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.