Siber saldırılardaki artış BT yetkililerini korkutmuyor

Yapılan yeni bir anket, yükselen siber saldırılara rağmen Bilgi Teknolojileri yetkililerinin güvenlik konusunda endişe içerisinde olmadıklarını ortaya koydu.

Citrix Systems; Güney Afrika, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerindeki finans hizmetleri ve bankacılık sektörü içerisinde yer alan 600 Bilgi Teknolojileri (BT) yetkilileriyle bir anket yaptı.

Anket sonuçlarına göre BT yetkilileri, kendilerine yüklenen yoğun baskılar, değişen talepler ve siber saldırılarda yaşanan yükselmeye rağmen ellerindeki BT korumasına güveniyor. 

BT yetkililerinin yüzde 95’inin sahip oldukları BT güvenlik önlemleri konusunda kendilerine güvendiği tespit edildi. Yüzde 86’sının ise bugünün koşullarıyla baş etmek için gerekli olan tüm kabiliyetlere sahip olduklarını düşündükleri aktarıldı.

Yetkili kişilerin yüzde 46’sının VPN yerine “sıfır güven” modelini kullanmakta olduğu, yüzde 49’unun ise gelecek 12 ay içerisinde kullanmaya başlamayı hedeflediği belirtildi. Ayrıca BT yetkilerinin sahip olduğu güvenin bu durumdan kaynaklanıyor olabileceği de kaydedildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.