SolarWinds CEO’sundan siber saldırılara karşı ortak hareket çağrısı

SolarWinds CEO’su Sudhakar Ramakrishna sektördeki kişilere yönelik konuşma yaparken; orta ölçekli firmaların ulus-devlet destekli kötücül aktörlere karşı kendilerini koruyabilmeleri için  benzer fikirlere sahip bir konsorsiyum oluşturma düşüncesini oraya attı. CEO’nun burada kastettiği aktörlerin Rusya destekli olduğu düşünülen APT29 veya Cozy Bear gibi SolarWinds’in ağ yönetimi platformu üzerinden ABD kuruluşlarının verilerine erişen gruplar gibi aktörler olduğu belirtildi.

Computer Weekly tarafından yapılan habere göre şirket büyüklüğünün siber saldırıdan korunma kabiliyetinin göstergesi olmadığını söyleyen Ramakrishna, küçük firmalar arasında ortak mesuliyet ve sorumluluk modelinin benimsenmesi için çağrıda bulundu.

CyberUK 2021 etkinliğinde konuşan SolarWinds CEO’su, kolektif korumanın inşası için siber bilgi paylaşımı ve iş birliği noktasında üst düzey performans sergileneceğine inandığını söyledi. Neticede bunun herkese fayda sağlayacağını da ifadelerine ekledi.

Sudhakar Ramakrishna, 2020’nin sonundaki saldırı haberinin ortaya çıkmasının ardından şirkete dahil olmuştu. Ramakrishna, kararlı bir ulus-devlet aktörünün kolaylıkla herhangi bir teknoloji şirketine ulaşabileceğini ve sektördeki herkes “bir sonraki kurban” olmayacağını düşünse de bunun garantisi olmayacağını söyledi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.