Starlink testleri, ABD Hava Kuvvetleri için artırılıyor

Elon Musk’ın SpaceX şirketi, ABD Hava Kuvvetleri’ne Starlink internet hizmetini göstermek için yeni testlere hazırlanıyor.

CNBC tarafından yapılan habere göre SpaceX, Perşembe günü Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) gönderdiği bir belgede federal hükümet için yapılan ek testler için yetkilendirmede değişiklikler hedeflendiğini bildirdi.

Bilgi gönderme ve alma becerisini görmek adına yapılacak. SpaceX’in Starlink uydularını bir uçapa bağlamak için gerekli antenleri sağlaması yönünde Ball Aerospace savunma ve uzay şirketi ile çalıştığı aktarıldı. 

Habere göre Ball Aerospace, taktik uçaklar için uyumlu anten üretimine başladı. Ball şirketinin bu proje için ağustos ayında 9,7 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığı biliniyor.

Yapılması planlanan testlerin SpaceX’in Wahsington’daki Starlink üretim tesisinin yakınında, bir yer testi ile başlayacağı belirtildi. Testin ikinci aşamasında “yerdan havaya senaryo” için testin, Kaliforniya’da bulunan Edwards Hava Kuvvetleri Üssü’ne taşınacağı bildirildi. 

Testlerin 4 ila 6 ay sürebileceği düşünülüyor. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.