STM’den Polonya ve Azerbaycan’a çıkarma

Türkiye’nin son yıllarda büyük atılım gösterdiği savunma sanayii hamlesinde önemli bir rol oynayan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., yenilikçi ve milli sistemlerini yurt dışında sergilemeye devam ediyor.

STM, Avrupa ve Asya’nın önemli iki fuarında yerini alarak, askeri denizcilik projelerini ve taktik mini İHA sistemlerini görücüye çıkaracak.

STM500 ilk kez Azerbaycan’da sergilenecek

STM; Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin önemli savunma fuarlarından olan ve 6 Eylül’de Bakü Expo Center’de kapılarını açan Azerbaycan Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı ADEX 2022’de küçük boyutlu milli denizaltı STM500’ü ilk kez sergileyecek.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ADEX fuarında Türkiye’nin ilk milli fırkateyni olma özelliğine sahip İstif (İ) Sınıfı MİLGEM, STM-MPAC Hücumbot; döner kanatlı vurucu İHA sistemi KARGU, sabit kanatlı vurucu İHA sistemi ALPAGU ve gözcü İHA sistemi TOGAN katılımcıların beğenisine sunulacak.

Milli mühendislik çözümleri Avrupa’da görücüye çıkacak

STM, 6 Eylül’de Polonya’nın Kielce şehrinde başlayan ve Avrupa’nın önde gelen savunma fuarlarından olan Polonya Uluslararası Savunma Fuarı MSPO’da; MİLGEM İstif Sınıfı Fırkateyn, MİLGEM Ada Sınıfı Korvet, Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) ve Taktik mini İHA sistemlerinden KARGU, ALPAGU ve TOGAN’ı sergileyecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.