STM’nin siber güvenlik yarışması bu yıl online yapılacak

Siber güvenlik alanında yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan Savunma Teknolojileri Mühendislik şirketi STM’nin, bu alana yönelik farkındalık yaratmak ve insan kaynağını geliştirmek amacıyla düzenlediği CTF, her yıl siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlerin ve siber güvenlik araştırmacılarının ilgi odağı oluyor.

STM açıklamasına göre, Teknoloji Editörü Hakkı Alkan’ın sunacağı ve bu yıl organizasyonu da dahil tamamen online olarak kurgulanan iki günlük etkinlikte STM, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da siber güvenlik alanına yönelik olarak yeni bir tanıtım da yapacak.  CTF’de yarışmacılar, siber güvenlik zafiyetlerini bulmak ve sistemleri ele geçirmek için mücadele ediyor. Katılımcı sayısı sınırlaması olmaksızın gerçekleştirilecek bu yılki yarışmada toplam ödül ise 90 bin TL olacak.

Bu yıl tümüyle online gerçekleştirilecek etkinlikte açılış konuşmaları “Ana Salon”da yapılırken, “Röportaj Odası”nda Hakkı Alkan, iki gün boyunca STM yöneticileri ve konuklarla röportajlar gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra Eğitim ve Kariyer Odası’nda STM Siber Güvenlik ekiplerince siber güvenlik eğitimleri verilecek. “Demo ve Quiz Odası”nda ise katılımcılar, hazırlanan “quiz”lere katılarak hediyeler kazanabilecek.

Online gerçekleştirilecek etkinliğe; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’un da katılması bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.