Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitry Shugaev, Su-35 uçakları için düzenli olarak resmî talepler geldiğini söyledi.  

İzvestiya’nın haberine göre, özellikle 2019'dan bu yana Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi’ne söz konusu araçlar için yabancı ortaklardan çok sayıda talepler geldiği ifade edildi. Shugaev ayrıca, Su-35 de dahil olmak üzere modern Rus savaş uçaklarının Suriye'deki operasyonlarda kendilerini kanıtladığını söyledi. 

ATAK II motor çalıştırmak için gün sayıyor ATAK II motor çalıştırmak için gün sayıyor

Dmitry Shugaev Çin tarafından ek Su-35 uçağı alımı için yeni bir başvuru yapılmadığını; ancak Rusya'nın bu alanda Pekin ile iş birliğine hazır olduğunu belirtti. Daha önce de bildirildiği gibi Rusya Çin'e 24 Su-35 avcı uçağı teslim etmişti. 19 Temmuz’da yaptığı açıklamada Askeri-Sanayi Komisyon Yönetim Kurulu Üyesi Sergey Smirnov ise, Rus orta mesafeli MS-21 uçağına ilginin yoğun olduğunu aktarmıştı. Bu çerçevede Red Wings şirketine teslim edilecek 16 MS-21 uçağının ilk ikisinin 2023 yılında teslim edilmesi bekleniyor.

4 ++ nesil Su-35; yüksek manevra kabiliyetine sahip, hava üstünlüğünün yanı sıra kara ve deniz hedeflerine karşı birlikler ve saldırılar için hava desteği için tasarlanmış bir avcı uçağıdır. Rus Silahlı Kuvvetleri, Su-35’in yükseltilmiş modeli Su-35S’leri bünyesine kazandıracak.