Su-35’ler birçok ülkeden teklifler alıyor

Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitry Shugaev, Su-35 uçakları için düzenli olarak resmî talepler geldiğini söyledi.  

İzvestiya’nın haberine göre, özellikle 2019’dan bu yana Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi’ne söz konusu araçlar için yabancı ortaklardan çok sayıda talepler geldiği ifade edildi. Shugaev ayrıca, Su-35 de dahil olmak üzere modern Rus savaş uçaklarının Suriye’deki operasyonlarda kendilerini kanıtladığını söyledi. 

Dmitry Shugaev Çin tarafından ek Su-35 uçağı alımı için yeni bir başvuru yapılmadığını; ancak Rusya’nın bu alanda Pekin ile iş birliğine hazır olduğunu belirtti. Daha önce de bildirildiği gibi Rusya Çin’e 24 Su-35 avcı uçağı teslim etmişti. 19 Temmuz’da yaptığı açıklamada Askeri-Sanayi Komisyon Yönetim Kurulu Üyesi Sergey Smirnov ise, Rus orta mesafeli MS-21 uçağına ilginin yoğun olduğunu aktarmıştı. Bu çerçevede Red Wings şirketine teslim edilecek 16 MS-21 uçağının ilk ikisinin 2023 yılında teslim edilmesi bekleniyor.

4 ++ nesil Su-35; yüksek manevra kabiliyetine sahip, hava üstünlüğünün yanı sıra kara ve deniz hedeflerine karşı birlikler ve saldırılar için hava desteği için tasarlanmış bir avcı uçağıdır. Rus Silahlı Kuvvetleri, Su-35’in yükseltilmiş modeli Su-35S’leri bünyesine kazandıracak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.