Suudi Arabistan ve Airbus arasında iş birliği anlaşması

Anlaşmayı, Suudi Arabistan Askeri Sanayii (SAMI) CEO’su Walid Abu Khaled ve Airbus Grubu İcra Komitesi Üyesi Bruno Even imzaladı.

Saudi Gazette’nin haberine göre Airbus, SAMI’ye özellikle askeri havacılık konusunda bakım ve onarım faaliyetlerinin yanı sıra teknoloji transferini ilerletecek.

SAMI Başkanı Ahmed Bin Aqeel Al-Khateeb konuyla ilgili olarak şirketin bölgesel ve küresel hedeflerini vurgulayarak, ”Airbus ile bugünkü ortak girişim anlaşmasının imzalanması, SAMI’yi savunma endüstrisinde yerel ve bölgesel bir lider olarak kurma yolculuğumuzda bir başka önemli kilometre taşını temsil ediyor. Bu stratejik ortaklık, SAMI’nin dünyanın en büyük 25 savunma şirketi arasında yer alma vizyonunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan Askeri Sanayii (SAMI) CEO’su Walid Abu Khaled ise, ”Bu ortak girişimin başlatılması konusunda destekleri için Airbus’a teşekkür ediyorum. SAMI, Suudi Arabistan’daki askeri havacılık hizmetleri sektörünün hızlı büyümesinin yolunu açmak için Airbus’ın kapsamlı deneyiminden ve öncü yeteneklerinden yararlanacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Kasım ayında Middle East Propulsion Company (MEPC), Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait Eurofighter Typhoon savaş uçaklarında kullanılan EJ200 motorunun bakımı için İspanyol ITP Aero şirketi ile anlaşma imzalamıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.