Suudi Arabistan ve Bahreyn toplumsal anlamdaki iş birliklerinin yanına güvenlik konusunu da ekledi.

Şarkul Avsat'ın haberine göre Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef ve Bahreynli mevkidaşı Korgeneral Şeyh Raşid bin Abdullah Al Halife başkanlığında, dün Bahreyn’in başkenti Manama’da Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Konseyi’ne bağlı Güvenlik ve Askerî Koordinasyon Komitesi’nin ilk toplantısı yapıldı.

Bahreyn İçişleri Bakanı komitenin ortak güvenlik ve istikrarın pekiştirilmesine katkıda bulunan güvenlik entegrasyonunun net bir göstergesi olduğunu belirtti. Suudi Bakan Prens Abdulaziz bin Suud ise iki ülke ilişkilerinin bölgenin güvenliği için temel oluşturduğuna dikkat çekti.

Suudi Arabistan-Bahreyn Güvenlik ve Askerî Koordinasyon Konseyi'ne Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile Bahreyn Başbakanı ve Veliaht Prensi Prens Selman bin Hamad Al Halife başkanlık etmektedir.

Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı

Suudi Arabistan ile Bahreyn arasında geçtiğimiz haftalarda gençler arasında radikallik yanlısı ideolojilerin yayılmasını önlemek için ortak çalışma ekibi kurma konusunda anlaşma sağlanmıştı.