Teknoloji meraklılarının onlarca yeni proje ortaya koyacağı TEKNOFEST 2022 yarışmaları için 28 Şubat olan son başvuru tarihi uzatıldı.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarının son başvuru tarihi bilim ve teknoloji meraklılarının yoğun talebi üzerine 7 Mart oldu.

TEKNOFEST resmî internet sayfasında başvuru tarihleri uzatılan 20 farklı yarışma; Uçan Araba YarışmasıBiyoteknoloji İnovasyon YarışmasıSavaşan İHA YarışmasıEfficiency Challenge Elektrikli Araç YarışlarıRobotaksi Binek-Otonom Araç YarışmasıJet Motor Tasarım Yarışması, İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, Tarımsal İKA Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, İnsansız Hava Aracı Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Turizm Teknolojileri Yarışması, Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması, Sürü Robotlar Yarışması, Karma Sürü Simülasyon Yarışması, Dikey İnişli Roket Yarışması, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması, Hyperloop Geliştirme Yarışması, Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması, Model Uydu Yarışması olarak belirlendi.

BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı

30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne başvuru TEKNOFEST adresinden yapılabilecek.