Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, İstanbul’dan sonra yolculuğuna Ankara’da devam ediyor.

Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizin üç büyük şehrinde gerçekleştirilen festivalin ikinci durağı başkent Ankara olacak. Festival Ankara’da 30 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıyacak.

Teknofest’te milletimizin enerjisiyle şarj oluyoruz!
Teknofest Ankara kapsamında değerlendirmelerde bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün şunları kaydetti:
“Teknofest, Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Teknofest aynı zamanda, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin daha etkin şekilde varlık göstermesine büyük katkı sağlayacak farkındalığın gelişmesine de imkân sağlıyor. Teknofest, güven veren teknolojinin yanına “umut ve ilham veren teknoloji” kimliğini de bize kazandırdı. Bizi de değiştiriyor, bizi de geliştiriyor. Teknofest etkinliğine katılan tüm ekosistemimize halkımız ile bir araya geliyor ve onlarla bir araya geldikçe yaptığımız işin anlamını onlardan bir daha öğreniyoruz. Teknofest’te milletimizin enerjisiyle şarj oluyoruz!”

SSB standında gelecek nesillere ilham olacak birçok aktivite yer alıyor.
Teknofest Ankara kapsamında, SSB stand alanında görev alacak olan Savunma Sanayii Akademi bünyesindeki Vizyoner Genç Ekibi koordinasyonunda her gün, günde 4 defa “Kim Vizyoner Olmak İster?” yarışması organize edilecek. Düzenlenecek çevirimiçi yarışmaya ilk doğru yanıtı veren yarışmacılara çeşitli ödüller verilecek, alanda röportajlar ile belgesel gösterimleri gerçekleştirilecek ve stand alanında yapay zekâ destekli resim etkinliği düzenlenecek.