TEKNOFEST, TÜRKPATENT’in ISIF’21 fuarına ev sahipliği yapıyor

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen TEKNOFEST, sayısız yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Türkiye’nin fikrî sermayelerinin ticarileştirilmesine katkı veren Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) da bu yıl TEKNOFEST’teki yerini aldı. TÜRKPATENT’in düzenlediği 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın (ISIF’21) TEKNOFEST’teki açılışı yapıldı. Açılış, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldı. Bakan Varank açılışta, “72 tanesi 20 farklı ülkeden olmak üzere 254 buluşun bir manada yarışacağı bir manada da profesyonellerle, yatırımcılarla, girişimcilerle buluşacağı 6. Uluslararası Buluş Fuarı’nın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yeni girişimler

Bakan Varank, açılışını yaptığı 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nı (ISIF’21) uluslararası paydaşlarla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Küresel İnvoasyon Endeksi’nde son zamanlarda yaptığımız çalışmalarla Türkiye İhracatçılar Meclisinin görev gücü kurarak bizim Bakanlığımızla sıkı iş birliği sayesinde 10 sıra birden yükseldik. Ülkemiz, Küresel İnovasyon Endeksi’nde 41. sıraya yükseldi ki şimdiye kadar elde ettiğimiz en büyük başarı. Ben ‘ülkemize hayırlı uğurlu olsun’ diyorum. İnşallah bu Buluş Fuarı da yeni girişimlere kapı aralayacaktır.” diye konuştu.

Stantları ziyaret etti

Açılışın ardından Bakan Varank, beraberindekilerle buluşların tanıtıldığı stantları ziyaret ederek, katılımcılardan bilgi aldı. Bakan Varank’a ziyaretinde TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da eşlik etti.

21-26 Eylül tarihlerinde

2016’dan bu yana her yıl dünyanın farklı coğrafyalarından buluşçu, araştırmacı ve yenilikçileri bir araya getiren ISIF, salgın nedeniyle bir yıl aradan sonra 21-26 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Buluşlar tanıtılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜRKPATENT, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Avrupa Patent Ofisi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının destekleri ile hayata geçirilen fuarda, büyük çabalar sonucu ortaya çıkarılan buluşların tanıtılması, farkındalık yaratılması, halk-üretici-yatırımcı buluşmasının sağlanması hedefleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.