Telegram, Clubhouse’a rakip olmaya hazırlanıyor

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse’un, rakiplerin sayısı artmaya devam ediyor.

Birçok sosyal medya platformu Clubhouse’tan esinlenip kendine yeni bir uygulama geliştirirken popüler olan sosyal medya uygulamaları ise Clubhouse’un sesli konuşma özelliğini kendi uygulamalarına göre şekillendiriyor.

Telegram ise uygulamasına yenilikler getirmesinin yanı sıra özelliklerinin arasına sesli konuşma özelliğini de ekledi.

Anlık mesajlaşma uygulamasına gelen yeniliklerden biri de sesli sohbet kanallarındaki katılımcı sayısının kaldırılması oldu. Telegram’da da sohbet kanallarına katılan katılımcılar tıpkı Clubhouse’ta olduğu gibi dinleyici pozisyonunda olacaklar. Ancak dinleyici konuşma yapmak istediğinde ellerini kaldırıp konuşma yapmak istediğini yöneticiye bildirecek ve yönetici uygun görürse bu yetkiyi verecek.

Genel grupların ve kanalların yöneticileri artık konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı davet bağlantıları oluşturabilecek. Böylelikle yetkililer kanala katılan konuşmacıların mikrofonunu açıp kapatmak zorunda kalmayacak.

Telegram’a gelen son özellikle birlikte kullanıcılar sohbet kanallarına katılırken kişisel hesaplarıyla katılma veya kanallarından biri olarak görünme seçeneğine sahip olacaklar. Böylece tanınmış kişiler, şahsi hesaplarıyla dikkat çekmeden bu özelliği kullanabilecekler.

Ayrıca sohbet odalarındaki yöneticiler, artık konuşma odalarındaki konuşmaları kayıt altına alabilecek. Bu doğrultuda yöneticiler, kaydedilen ses kayıtlarına istenilen zamanda “kayıtlı mesajlar” bölümünden ulaşabilecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.