Temel Kotil, TUSAŞ projeleri hakkında Malezya Kralı’na bilgi verdi

Malezya’da TUSAŞ rüzgarı esmeye devam ediyor.

TUSAŞ’ın Malezya’da ofis açması dolayısıyla Malezya’da bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kotil, bu kapsamda Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ile bir araya geldi. Sultan Abdullah Şah’a Hürjet, Atak ve Gökbey’i anlatan Kotil, projeler kapsamında hayata geçirilebilecek yeni iş birliği fırsatları hakkında bilgi verdi.

Yapılan görüşme Temel Kotil’in resmî Twitter hesabı üzerinden, “Malezya ziyaretimizde Sayın Büyükelçimiz Doç. Dr. Merve Kavakcı ile birlikte Malezya Kralı Majesteleri Sayın Sultan Abdullah tarafından kabul edildik. Malezya ofisimiz, olası işbirliği alanlarımız ve projelerimizi anlatma fırsatı bulduk.” ifadeleriyle paylaşıldı.

Türk savunma sanayiinin önde gelen firmalarından TUSAŞ’ın uzun yıllardır yakın ilişki içerisinde olunan Malezya’da ofis açmasının ilerleyen süreçlerdeki iş birliklerine de bir ivme kazandıracağı düşünülüyor.

Açılan ofis ile birlikte Malezya ile savunma ve havacılık sanayii alanında ortak yeni projeler için harekete geçilirken ofisteki mühendislerin insansız hava aracından jet eğitim uçağına, helikopter projelerinden modernizasyon programlarına kadar pek çok alanda müşterek çalışmalara imza atmaları bekleniyor.

Kotil, Malezya ziyaretinde Hürjet ile ilgili CTRM ve TUSAŞ arasında mutabakat zaptı imzaladı.

TUSAŞ, Malezya’nın açtığı 18 uçaklık ihaleye Hürjet ile teklif vermişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.