TF2000 Sonar Suiti Protokolü imza töreni gerçekleştirildi

Türk savunma sanayii yeni gelişmelere imza atmaya devam ediyor.

ASELSAN’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ““TF2000 Sonar Suiti Protokolü imza töreni Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Sn. İsmail Demir, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Prof. Dr. Sn. Haluk Görgün ve Armelsan Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yetkin Karakaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.” ifadeleri yer aldı. 

İmza törenine ilişkin olarak Savunma Sanayii Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından da paylaşım yapıldı. Paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve TSKGV YK Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, Aselsan ve Armelsan arasında Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesi İlişkin Protokol imzalandı.” ifadeleri yer aldı.

ASELSAN ana yükleniciliğinde yürütülecek projede, ARMELSAN ana alt yüklenici olarak görev alacak.

TF-2000, hava savunmasına açık denizlerden destek olabilmek, bölge ve kuvvet hava savunmasına verilebilecek harekât görevlerini icra edebilmek amacıyla çeşitli yetenek ve sistemlere sahip. Bu yetenek/sistemler arasında suüstü hedeflerine yönelik satıhtan satha güdümlü mermi sistemleri ile top sistemlerinin yanında ileri teknoloji link, muhabere ve bilgi sistemleri yer alıyor.

TF-2000’nin Genel Özellikleri

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM
  • Tam Boy: 166 metre
  • Azami Genişlik: 21,5 metre
  • Draft: 4,96 metre
  • İntikal Sürati: 18 knots
  • Azami Sürat: 28+ knots
  • Deplasman: 7.000 ton

Deniz Kuvvetleri’nin direktifleri doğrultusunda tasarım faaliyetlerine Temmuz 2017 tarihi itibariyle başlanan TF-2000 Hava Savunma Harbi Projesi’nin önümüzdeki yıllarda başarıyla tamamlanması bekleniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.