Tokyo Yaz Olimpiyatları’na siber saldırı düzenlenebileceği şüphesi

Tokyo Yaz Olimpiyatları’na siber saldırılar damga vurabilir.

Softpedia sitesinde yer alan haberde, bu yıl Japonya’da düzenlenecek Tokyo Yaz Olimpiyatları’nın Rusya merkezli siber saldırılara maruz kalabileceği belirtildi.

Tokyo merkezli Japonya Stratejik Araştırmalar Forumu (JFSS) başkanı Masatoshi Fujitani yaptığı açıklamada, Tokya’daki Yaz Olimpiyatları’nın büyük olasılıkla siber saldırıların hedefi olacağını ifade etti.

Rus takımlarının yaygın doping iddiaları sebebiyle Olimpiyat Oyunları’ndan diskalifiye edilmesi sonrası bir misilleme olarak bu siber saldırıların düzenlenebileceği düşünülüyor.

Haberde saldırıların başını, uzun bir süredir gündemi meşgul eden Colonial Pipeline siber saldırısını düzenleyen Rusya merkezli DarkSide grubunun çekmesinin beklendiği vurgulandı.

Hacker’lar geçen yıl ve üç yıl önce Olimpiyat Oyunları’nı hedef aldı

Tokyo Olimpiyatları’na siber saldırı düzenlenmesi beklenirken bilgisayar korsanları Olimpiyat Oyunları’nı daha önce de hedef aldı.

Geçen sene Rusya merkezli Darkside ve GRU hacker gruplarının, Tokyo’da düzenlenen Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na katılmayı planlayan sporcu ve kuruluşlara siber saldırı düzenlediği biliniyor.

Ayrıca Rusya merkezli hacker grupları, 2018 yılında düzenlenen Kış Olimpiyatları’nı da siber saldırılarla hedef almıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.