TÜBİTAK SAGE’den milli konektör geliştirme projesi

Türkiye’nin özgün teknolojiler geliştirmesine büyük katkıları bulunan TÜBİTAK SAGE, Milli konektör geliştirme projesi için de çalışmalarına devam ediyor.

MİLKON olarak da kısaltılan milli konektör geliştirme projesi, “askeri standartlarda” tasarım, geliştirme ve kalifikasyonu için gerekli tüm yetenekleri kazandı.

TÜBİTAK SAGE ayrıca, test matrislerine uygun gerekli test altyapılarını kurdu ve konektör alanında çalışan firmalara sundu.

TÜBİTAK SAGE resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “MİLKON Milli konektör geliştirme projesi ile KONEKTÖR’lerin “askeri standartlarda” tasarım, geliştirme ve kalifikasyonu için gerekli tüm yetenek kazanıldı. Ayrıca test matrislerine uygun gerekli test altyapıları kurulmuş ve konektör alanında çalışan firmalarımıza açılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Özgün teknolojiler hususunda gün geçtikçe ileriye dönük adımlar atan Türk savunma sanayii, TÜBİTAK SAGE’nin de katkılarıyla çalışmalarına devam ediyor.

TÜBİTAK SAGE’nin öncülüğünde yürütülen milli konektör geliştirme projesi, savunma sanayii takipçileri tarafından büyük bir ilgi gördü.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.