Türkiye'nin güvenliğinin teminatı olan Türk askerlerine mayın arama faaliyetlerinde yardımcı olacak cihaz TÜBİTAK tarafından güvenlik güçlerinin hizmetine sunulacak.

Belçika İHA’lara karşı av tüfeği geliştiriyor Belçika İHA’lara karşı av tüfeği geliştiriyor

TÜBİTAK'ın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla kolay ve yüksek doğrulukta sınır içi ve sınır ötesi bölgelerde mayın veya el yapımı patlayıcıları belirlemek için TÜBİTAK BİLGEM tarafından geliştirilen Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü OZAN'ın güvenlik güçlerinin hizmetine sunulacağı duyuruldu.

Yapılan paylaşımla, "Artık Daha Emin Adımlar Atıyoruz. Hızlı, kolay ve yüksek doğrulukta sınır içi ve sınır ötesi bölgelerde mayın veya el yapımı patlayıcıları belirlemek için geliştirilen, TÜBİTAK BİLGEM ürünü Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü OZAN, güvenlik kuvvetlerinin hizmetine sunuluyor." ifadelerine yer verildi.

Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü - OZAN

OZAN, güvenlik kuvvetlerinin sınır ötesi ve sınır içi intikal bölgeleri ile ihtiyaç duyulan diğer alanlarda mayın/el yapımı patlayıcı (EYP) aramasını hızlı, kolay ve yüksek doğrulukla yapabilmesi için geliştirilmiştir. Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü - OZAN; hızlı kurulum, hafif tasarım, kolay kullanım, ergonomik/katlanabilir oluşu ve gelişmiş toprak dengeleme özellikleri ile öne çıkmaktadır.