Türk savunma sanayii tarafından geliştirilen zırhlı araçlar, dünyanın farklı coğrafyalarında aktif rol oynuyor.

Türk savunma sanayii tarafından Afrika ülkesi Senegal’e ihracatı gerçekleştirilen Nurol Makina üretimi Ejder Yalçın ve Otokar Cobra II 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçları (TTZA) ülke güvenliğinde aktif rol oynuyor.

F-ZjWNOWAAIC3XN

Senegal’e ihraç edilen Ejder Yalçın ve Cobra II’ler, Senegal Ordusu’nun geçit töreninde görüntülenirken, ihracatı gerçekleştirilen araçlar özellikle bölgede terörle mücadele için güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu.

ABD'nin yüksek irtifa casusluk programında hedef 2025 ABD'nin yüksek irtifa casusluk programında hedef 2025

Türk savunma sanayiinin Ejder Yalçın ve Cobra II gibi zırhlı araçları, Afrika’da bulunan birçok ülke tarafından aktif bir şekilde kullanılırken Türk zırhlı araç üreticilerinin ürünleri, yüksek performanları ve uygun maliyetleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal BEKA alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirilen yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olarak biliniyor.

1688422001_ejder-yalcin-g4

Ejder Yalçın 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, yüksek torka sahip dizel motoru ve tam bağımsız süspansiyon sistemi ile yüksek arazi performansı sunuyor. Ejder Yalçın 4x4’ün geliştirilmesi sırasında üstün bekâ özelliklerinin yanı sıra kullanıcının operasyonel ve ergonomik ihtiyaçları da göz önünde tutulmuş ve böylece personelin güven içinde, etkin görev yapması için ideal bir platform oluşturuldu.

Cobra II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç müttefik ülke ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ileriye dönük gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platform.

cobraII-tekerlekli-zirhli-arac-5-700

Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra, COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunuyor. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil bir çok görevde yer alabiliyor.

COBRA II modüler yapısı sayesinde; personel taşıyıcı, silah platformu, KBRN keşif, kara gözetleme radar, iç güvenlik, ambulans ve komuta kontrol araç konfigurasyonlarına ihtiyaç duyulan farklı görevlere uyarlanabiliyor.