Türkiye bütçesinin odağında Türk savunma sanayii var

Türkiye’nin 2023 yılı bütçesi yükselen Türk savunma sanayii gözetilerek hazırlandı.

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri için TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bu konuya dikkat çekti.

Fuat Oktay 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin, Plan ve Bütçe Komisyonunda 230 saat süren 21 birleşim sonunda son şeklini aldığını belirtti ve Türkiye’nin 2023 bütçesinin tüm dünyanın gıpta ile izlediği, uğruna marşlar bestelenen Türk savunma sanayii ürünlerine odaklanılarak hazırlandığını söyledi.


Fuat Oktay yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bütçe teklifimiz milletimizin ihtiyaçlarına odaklanan bir bütçe olarak adil ve sosyal bir anlayışa sahiptir. Bu kapsamda toplumun tüm kesimlerine hitap eden, sahip çıkan programlar, destekler ve ödenekler içermektedir.

‘100. Yıl’ın bütçesi; yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve cari fazla hedefli büyüme odaklı bir yapıdadır. Bütçemiz kalem kalem işçisinden, işverenine, çiftçiden esnafa, emekliye, öğretmenlerimizden emniyet güçlerimize, KOBİ’lerimizden sanatçılarımıza, genci, yaşlısı dezavantajlı tüm bireyleri ile 85 milyonun bütçesidir.

Bütçemiz bu toprağın bağrında sıradağlar gibi duran şehitlerin aziz hatırasına sahip çıkarak terör bataklıklarını kurutan Türkiye’nin bütçesidir. Bütçemiz etrafında olanı biteni tribünden seyretmek yerine krizlere müdahil olan çözüm geliştiren, savaşan tarafları dahi aynı zeminde buluşturan muktedir Türkiye’nin bütçesidir.

Türkiye’nin otomobili Togg’u geliştirmekle yetinmeyip bataryasına kadar milli imkanlarla üretecek ek adımları atabilen üretim ekosistemimizin bütçesidir.

“2023 bütçemiz Milli Muharip Uçağın, Kızılelma’nın, yeni tip denizaltılarımız Hızır Reis ile Selman Reis’in, uzun menzilli hava savunma sistemimiz Siper’in, Türkiye’nin ilk çıkarma gemisi TCG Anadolu’nun, TÜRKSAT 6A’nın bütçesidir.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.