Türkiye ile Sierra Leone arasında iş birliği

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in öncülüğünde, Türkiye ile Sierra Leone arasında savunma sanayii iş birliği faaliyetlerinin başlatılması amacıyla Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Savunma sanayiinde iki ülkenin iş birliği anlaşmasının hukuki temelde yürütülmesi için imzalar atıldı. Hazırlanan Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması (SSİ) Sierra Leone Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Nabeela F. Tunis‘in SSB’yi ziyaretinde imzalandı.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye ile Sierra Leone arasında savunma sanayii işbirliği faaliyetlerinin başlatılması ve hukuki temelde yürütülmesi için hazırlanan Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması (SSİ) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Nabeela F. Tunis‘in kurumumuzu ziyaretinde imzalandı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “SSİ anlaşmasını Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ile Sierra Leone Savunma Bakan Yardımcısı Muana Brima Massaquoi imzaladı. Şu ana kadar Türkiye ile 22 Afrika ülkesi arasında SSİ Anlaşmaları imzalandı.” İfadeleri kullanıldı.

Anlaşma kapsamında Sierra Leone yetkililerini ağırlayan Prof. Dr. İsmail Demir, yetkililere çeşitli hediyeler takdim etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.